Belegondoltál már abba, milyen lenne az életed, ha felhagynál az állandó aggodalmaskodással? Mi történne, ha nem azon agyalnál folyton, mit hoz a holnap vagy a jövő hét kedd? Milyen volna egy heted közösségi oldalak nélkül? Ha egyszerűen csak elkezdenéd élvezni az életed minden egyes pillanatát?
Összeírtam pár rossz szokást, amit volt „szerencsém” megtapasztalni.
Első számú közellenség: az „imádott” közösségi oldalak
Bevalljuk vagy sem, de legtöbbünk bizony a közösségi oldalak valamelyikével indítja és zárja a napot. Ha te is úgy ébredsz, hogy izgatottan várod, kik és hányan kedvelik a legújabb fotódat, ez a bejegyzés neked is szól. Az én életemben is volt olyan időszak, amikor hasonló dolgok határozták meg a napjaimat... és bizony meghatároznák mai napig, ha hagynám. Sok időbe telt mire észrevettem, mennyire befolyásolja a napom, a hangulatom mindaz amit aznap reggel a Kezdőlapon láttam. Többször is kipróbáltam az úgynevezett „digitális detoxot” , amikor is napokra kiiktattam az összes oldalt, ahova regisztráltam. Eleinte ezt teljesen elvetemült ötletnek tartottam, hiszen ki ne szeretné látni, melyik ismerőse épp fülig szerelmes vagy csalódott, esetleg milyen menő helyre utazott. Aztán kipróbáltam... Láss csodát! Történt, hogy egy egész hétig kibírtam Facebook és társai nélkül! Nem maradtam le semmiről, hiszen telefonon bármikor elérhető voltam. Eredménye: azóta tudatosabban használom a közösségi oldalakat (többnyire csak kommunikációra).
Második számú közellenség: az állandó agyalás
Gondolok itt a sokszor felmerülő hogyleszmintlesz kérdésekre, amik előbb-utóbb átveszik az uralmat. Az én esetemben annyira berögződött ez, hogy már szinte jelentéktelen dolgokra is kiterjedt. Eleinte csak a zsúfoltabb napokra volt jellemző ez a Mit tegyek, hogy ne fulladjon totális kudarcba a napom? hozzáállás. Mivel egyre több zsúfolt napom lett, állandósult. Szerencsére rájöttem, hogy ez nem egy hosszú távon tartható állapot. Manapság a majd kialakul elvét követem, ami nem azt jelenti, hogy mindent a sorsra bízok. Csupán annyit tesz, hogy megtanultam különbséget tenni a dolgok között: Mire érdemes előre felkészülni? és Mi az, amit nem tudok befolyásolni? alapon. El kell fogadni, hogy vannak és mindig is lesznek dolgok, amiket nem mi irányítunk. Időbe telik míg ezen a rossz szokáson változtatni tudsz, légy türelmes magaddal! Megéri!
u.i. Hagyj teret a spontaneitásnak!